Categories: Aplikacja Mobilna

by admin

Share

Categories: Aplikacja Mobilna

Autor: admin

Udostępnij

Dzięki współpracy Stolicy Apostolskiej i Naszej fundacji udało nam się opublikować mobilną aplikację wystawy Watykanu na wystawie Expo w Dubaju (Expo Dubai 2020). Celem aplikacji ma być danie możliwości tym, którzy nie mogli w pełni zwiedzić tego wspaniałego miejsca, ale też tym którzy nigdy tego miejsca nie odwiedzą.

Cała historia z powstaniem aplikacji zrodziła się podczas odbywających się w Kalwarii Zebrzydowskiej obchodów 40-lecia Sieci Telewizji EWTN. Podczas krótkiej rozmowy z samym dyrektorem Projektu Pawilonu Stolicy Apostolskiej ks. Tomaszem Trafnym, który również uczestniczył w tym wydarzeniu, doszliśmy do wniosku, że z uwagi na rygorystyczne ograniczenia pandemiczne (oraz czas w podczas, którego można przebywać w zamkniętych pomieszczeniach), potrzebna jest właśnie taka aplikacja, gdzie każdy w w późniejszym czasie będzie mógł w spokoju zapoznać się z treścią przedstawianą w Pawilonie.

Tak naprawdę mieliśmy bardzo mało czasu na realizację (przed otwarciem Expo), ale dzięki połączeniu sił ludzi z Fundacji Vide et Crede, a w szczególności ludzi tworzących EWTN Polska oraz dzięki współpracy z Librus Sp. z o, o. udało się nam.

Gdyby nie ofiarność i współpraca tych osób nie było by to możliwe:

Piotr M Pietrus – Prezes Fundacji Vide et Crede

Grzegorz Hul, który dzięki Librus pomógł nam zaprogramować w całości aplikację

Katarzyna Szypa-Nieszczesna, dzięki której mogliśmy zapewnić odpowiednią jakość samej aplikacji

Jakub Piechnik, dzięki któremu aplikacja od strony graficznej wygląda bardzo dobrze

Aplikacja dostępna jest na różne platformy mobilne jak:

można ją pobrać z tego kodu QR:

lub z bezpośredniego linku:

Na chwilę obecną aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach językowych arabskim i angielskim, ale w niedługim czasie pojawi się więcej wersji językowej.